Jei nuosavos lėšos sudaro mažiau nei 20% finansavimo, tai automatiškai tampama „perkančiąja organizacija”?
Tam, kad organizacija taptų Perkančiąja organizacija, ji turi atitikti keletą kriterijų:
- Visa ar tam tikra veiklos dalis specialiai būtų skirta viešiesiems interesams ir bent vienas iš trijų puktų
- Valstybės lėšos sudarytų virš 50% metinio biudžeto arba organizaciją kontroliuotų valstybė/savivaldybė arba steigėjas yra valsybė /savivalda
Ar mokėjimo prašymas teikiamas kartu su veiklos ataskaita?
Nors veiklos ataskaita yra pildoma privalomai kas pusę metų, bet nepateikus mokėjimo prašymo su tarpine ataskaita, projekto vykdytojas turi teisę mokėjimo prašymą už ataskaitoje nurodytas įgyvendintas veiklas pateikti su vėlesnėmis projekto veiklos ataskaitomis.
Kada reikia pateikti veiklos ataskaitą?
Veiklos ataskaita teikiama ne rečiau kaip 2 kartus per metus, pagal grafiką numatytą finansavimo sutarties 14.12 arba 15.12 punktuose.
Kokius duomenis reikia pateikti veiklos ataskaitoje?
Veiklos ataskaitoje pateikite informaciją kaip Jums pavyko įgyvendinti projekto paraiškoje numatytas veiklas. Pateikite informaciją: kiek dalyvių dalyvavo veikloje ir pridėkite dalyvių sąrašą; kokios veiklos buvo įgyvendintos, pridėkite programas, nuotraukas arba kitus dokumentus įrodančius, kaip vykdėte veiklą, jeigu tokius dokumentus ruošėte; kaip viešinote projektą ir pridėkite viešinimo nuorodas, straipsnius, laidas ar kitus projekto sklaidos rezultatus. Aprašykite ar ataskaitiniu laikotarpiu susidūrėte su netikėtais iššūkiais, nenumatytomis rizikomis ir kaip pavyko juos suvaldyti.
Jeigu veiklos ataskaitiniu laikotarpiu nevyko ar reikia pildyti veiklos ataskaitą?
Jeigu veiklos ataskaitiniu laikotarpiu nevyko, ataskaitą pateikite ir nurodykite, kad veiklos nevyko ir nurodykite preliminarią datą nuo kada pradėsite vykdyti veiklas ar vykdote pasiruošimo veikloms darbus.
Kaip išvengti situacijos, dėl veiklos ataskaitos grąžinamo tikslinimui?
Veiklos ataskaita nėra grąžinama tikslinimui, jeigu ji užpildyta tvarkingai ir tiksliai. Įsitikinkite, kad veiklos aprašyme sutaptų dalyvių skaičiai su dalyvių sąrašuose pateikta informacija, pridėkite projekto viešinimo informaciją, aprašykite veiklas su tikslia informacija, kurią pateiksite ir mokėjimo prašyme.
Kada reikia užpildyti veiklų tvarkaraštį?
Veiklų tvarkaraštis pildomas per 10 darbo dienų nuo sutarties pasirašymo dienos. Veiklų tvarkaraštis pildomas pusmečiui į priekį. Projekto vykdymo metu, veiklos tvarkaraštis pildomas einamųjų metų sausio 1-14 dienomis už veiklas vyksiančias nuo sausio 1 iki liepos 14 dienos, o einamųjų metų liepos mėnesio 1-14 dienomis už veiklas vyksiančias nuo tų pačių metų liepos 1 iki kitų metų sausio 14 dienos.
Kam reikia pildyti veiklų tvarkaraštį, ar neužtenka pildyti mūsų naudojamą tvarkaraštį?
Veiklų tvarkaraščio pildymas yra reikalingas dėl kelių dalykų:
- 1) remiantis veiklų tvarkaraštyje pateikta informacija Jūsų projektas gali būti atrinktas veiklų patikrai be išankstinio įspėjimo;
- 2) tikrinant veiklos ataskaitą ir/ar mokėjimo prašymą veiklų tvarkaraštyje pateikta informacija turėtų sutapti su deklaruojamais duomenimis.
Veiklų vykdymo metu įvyko pokyčiai ir reikia pakoreguoti veiklų tvarkaraštį, kokius veiksums reikia atlikti?
Įvykus veiklos vykdymo pokyčiams, informuokite atsakingą projektų koordinatorių ir įsitikinkite ar galite patikslinti veiklų tvarkaraštį. Primintina, kad ne vėliau kaip 10 darbo dienų iki numanomų pakeitimų turite informuoti projekto koordinatorių per srf.lt sistemą apie įvyksiančius pakeitimus. Jeigu pakeitimai įvyko neplanuotai (iš anksto nenumatyti) apie tokius įvykius turite pranešti projekto koordinatoriui per 5 darbo dienas.