Dažniausiai užduodami klausimai

Taip, vadovaujantis Kvietimo sąlygų 28 p., Tarybos sprendimą prašoma pateikti iki projekto įgyvendinimo sutarties sudarymo dienos tik siūlomų finansuoti projektų paraiškų.

Kainai pagrįsti prašome pateikti statinio projekto skaičiuojamąją dalį su nurodyta kaina, pasirašytą rangos darbų sutartį arba 3 tiekėjų/rangovų kainų pasiūlymus (jų formai reikalavimai nėra keliami, tačiau pasiūlymai tarpusavyje turi būti palyginami), išskyrus inžinerinių paslaugų išlaidų sumą, viešinimo bei darbo užmokesčio išlaidų apskaičiavimą.

Inžinerinių paslaugų išlaidų sumai pagrįsti taikomi UAB „Sistela“ nustatyti bendrieji ekonominiai normatyvai; projekto viešinimo (skirto užtikrinti projekto tęstinumo rodiklių pasiekimą, kurie turi būti pasiekti per 3 metų laikotarpį po projekto įgyvendinimo pabaigos) išlaidų sumai pagrįsti pateikiamas vienas komercinis pasiūlymas ir raštas paslaugos teikėjui arba nuoroda į interneto parduotuvės puslapį. Darbo užmokesčiui pagrįsti turi būti pateikta informacija darbdavio nustatytus vidutinio darbo užmokesčio įkainius (taikomus atitinkamai pareigybei) padaugintus iš trukmės. Jei pasirenkamas kitoks darbo užmokesčio apskaičiavimo būdas, pateikiamas pagrindimas.

 

Alternatyvūs kainos pagrindimo būdai nebus laikomi tinkamais.

Kartu su paraiška turi būti pateikti statinio projekto skaičiuojamoji dalis su nurodyta kaina, pasirašyta rangos darbų sutartis arba ne mažiau kaip 3 tiekėjų pasiūlymai (kurie turėtų būti detalūs, kad būtų galima palyginti, ar visos medžiagos ir darbai įvertintos vienodai). Projekto sąmatoje reikia įrašyti statinio projekto skaičiuojamosios kainos dalyje nurodyta suma, pasirašytos sutarties kaina arba tų 3 tiekėjų pasiūlymų vidurkį. Skaičiavimai turėtų būti aprašyti projekto sąmatos dalyje „Išlaidų pagrindimas (detalizavimas) ir (arba) pastabos“ (Excel F stulpelis), paklausimas tiekėjams bei visi 3 tiekėjų pasiūlymai turi būti pridėti. Medžiagas remontui paprastai įvertina preliminarų pasiūlymą teikiantys rangovai.

Jei numatoma įsigyti būtiną sporto įrangą, kuri užtikrins sporto bazės naudojimą pagal paskirtį, ir šias prekes galima rasti parduotuvių tinklapiuose ar skelbiamuose kaininkuose, turi būti pridėtos nuorodos ar ekrano foto fiksacijos į ne mažiau kaip 3 skirtingų tiekėjų puslapius. Šiuo atveju į projekto sąmatą taip pat turi būti įrašytas siūlomų kainų vidurkis.

Ne. Aukšto meistriškumo sportininkai neatitinka šio kvietimo tikslo (Teikiami projektai turi prisidėti prie sporto bazių prieinamumo didinimo, sąlygų įvairaus amžiaus ir poreikių asmenų fiziniam aktyvumui gerinimo ir organizuotai sportuojančių asmenų skaičiaus didėjimo).

Projektu turėtų būti siekiama prisidėti prie reguliaraus visuomenės fizinio aktyvumo skatinimo, o ne pavienių renginių (pvz. varžybų organizavimo).

Tais atvejais, kai vertinimo kriterijus yra skirtas įvertinti sporto bazės atitiktį vertinimo kriterijuje nurodytiems aspektams, ir projektu planuojama atnaujinti daugiau nei vieną sporto bazę, balas paraiškai bus skiriamas atsižvelgiant į apskaičiuotą vertinamų reikšmių vidurkį.

Pavyzdys:

Paraiškoje pagrindžiama, kad projektu atnaujinamoje vienoje iš sporto bazių bus organizuojamos 5 skirtingos rūšies judrios fizinio aktyvumo pratybos, o kitoje bus organizuojamos 1 rūšies fizinio aktyvumo pratybos.

 

Pirmos sporto bazės vertinama reikšmė 5, o antros sporto bazės – 1, išvedamas reikšmių vidurkis (5+1)/2=3.

 

Atsižvelgiant į gautą reikšmių vidurkį (3 fizinio aktyvumo pratybos), pagal pateikiamą vertinimo kriterijaus aprašymą, šiuo konkrečiu atveju paraiškai būtų skiriami 2 balai, t.y.:

Paraiškoje pagrindžiama, kad atnaujintoje sporto bazėje ne trumpiau kaip 3 metus pasibaigus projektui bus organizuojamos ne mažiau kaip 3 skirtingos rūšies judrios fizinio aktyvumo pratybos, treniruotės – 2 balai.

Tinkamos, kai šie pastatai laikytini esamos sporto bazės infrastruktūros dalimi (priklausiniais).

Taip, elektros tinklų ir (arba) nuotekų šalinimo tinklų statybos darbų išlaidos tinkamos finansuoti Sporto rėmimo fondo lėšomis, jei jos būtinos užtikrinti esamo sporto paskirties pastato ar sporto paskirties inžinerinio statinio funkcionavimą.

Nauja statyba kaip statybos rūšis tinkama tik tais atvejais, kai statybos darbai būtų susiję su jau esamos sporto bazės (11 klausimas) plėtra, naujai statomi objektai būtų esamos sporto bazės infrastruktūros dalimi (priklausiniais) ir jie užtikrintų geresnį jos naudojimą.

 

Pavyzdžiai:

Jeigu projektu sporto komplekse planuojama atnaujinti teniso ir futbolo aikšteles, kuriose ne mažiau kaip 3 pastaruosius metus reguliariai vykdomos teniso, futbolo sporto veiklos, bei tame pačiame komplekse norima įrengti naują krepšinio aikštelę, išlaidos būtų tinkamos.

Jeigu pareiškėjas nori šalia sporto salės pastato įrengti krepšinio aikštelę lauke, išlaidos būtų netinkamos.

Nauja infrastruktūra laikytina naujų sporto paskirties pastatų statyba žemės sklype, kuriame tokių pastatų nėra arba naujų sporto paskirties inžinerinių statinių statyba žemės sklype, kuriame tokių statinių nėra, ir šie statiniai nebūtų sporto paskirties pastatų arba sporto paskirties inžinerinių statinių priklausiniai.

Kai esamą sporto bazę planuojama atnaujinti atliekant statybos darbus, paraiškose galima nusimatyti aikštelės dangos ir įrangos, būtinos atnaujinamai sporto bazei funkcionuoti (pavyzdžiui, krepšinio stovai su lankais krepšinio salės remonto darbams, futbolo vartai futbolo aikštės atnaujinimo darbams, tribūnos aikštynui ir pan.) įsigijimą.

Išlaidos nėra tinkamos finansuoti, jei statybos darbų neplanuojate atlikti ir norite įsigyti tik įrangą arba specialią aikštelės dangą, kuriai įrengti statybos darbai nereikalingi.

Ne, nes pagal Kvietimo sąlygų 19 p. finansavimas gali būti skiriamas tik Lietuvos Respublikos teritorijoje esamoms sporto bazėms, t.y. sporto paskirties pastatams ir sporto paskirties inžineriniams statiniams, fizinio aktyvumo / sporto pratyboms, varžyboms ir / ar kitiems sporto renginiams rengti, kuriame per pastaruosius trejus metus (2019–2021 m.) reguliariai vyksta arba vyko pratybos ir (arba) bent kartą per ketvirtį kiekvienais metais vyksta arba vyko varžybos ar kiti sporto renginiai.

Ne, projektavimo paslaugų ir ekspertizės paslaugų išlaidos yra netinkamos finansuoti Sporto rėmimo fondo lėšomis.

Pagal Aprašo 10 p. ir Kvietimo sąlygų 23 p. esamų sporto bazių plėtros, priežiūros ir remonto srities projektų tinkamomis finansuoti gali būti pripažintos tik nuo projekto įgyvendinimo pradžios patirtos išlaidos. Projekto įgyvendinimo laikotarpis turi prasidėti nuo projekto įgyvendinimo sutartyje nurodyto termino (kuris negali būti ankstesnis nei projekto įgyvendinimo sutarties pasirašymo data).

Taip, pareiškėjas privalo turėti teisę disponuoti turtu (žemės sklypu) ir žemės sklypas turi būti tinkamos paskirties (DUK 16 p.) išskyrus šiuos atvejus:

  • kai planuojamas atnaujinti objektas (pvz. lauko sporto aikštelė) nėra plečiamas (atliekamas paprastasis remontas neplečiant statinio ribų į plotį);

kai žemės sklypas yra nesuformuotas. Tokiu atveju taikomas Taisyklių 13 p., kai žemės sklypas nesuformuotas, turi būti gautas Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos sutikimas planuojamai veiklai vykdyti.

Tinkamos paskirties žemės sklypai laikomi tokie, kurie yra skirti sporto paskirties pastatams ir sporto paskirties inžineriniams statiniams. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2005 m. sausio 20 d. įsakymu Nr. 3D-37/D1-40 „Dėl žemės naudojimo būdų turinio aprašo patvirtinimo“, žemės sklypai, kurie skirti sporto paskirties pastatams ir sporto paskirties inžineriniams statiniams yra Visuomeninės paskirties teritorijos, komercinės paskirties teritorijos.

Įnašas natūra nėra tinkamas, todėl prie projekto turi būti prisidedama piniginėmis lėšomis. Įranga ir inventorius turėtų būti įsigyjama ne projekto apimtyje.

Ne, tokios išlaidos būtų netinkamos finansuoti Sporto rėmimo fondo lėšomis, nes Kvietimo sąlygose apibrėžta, kad tinkamos finansuoti lėšos yra skirtos sporto paskirties pastatų, o ne atskirų pastato patalpų plėtrai, priežiūrai ir remontui.

Tuo atveju, jei sporto salė registre būtų užregistruota kaip atskiras sporto paskirties objektas, išlaidos galėtų būti finansuojamos Sporto rėmimo fondo lėšomis.

Įregistravimo faktas turi būti ne vėliau kaip 2022 m. kovo 1 d.

Kad projektu planuojamame atnaujinti objekte per pastaruosius trejus metus (2019–2021 m.) reguliariai vyksta arba vyko pratybos ir (arba) bent kartą per ketvirtį kiekvienais metais vyksta arba vyko varžybos ar kiti sporto renginiai pareiškėjai turi pagrįsti pateikiant Sporto bazės apibrėžimo pagrindimo formą.

Taip, statiniai turi būti užregistruoti Nekilnojamojo turto registro centriniame duomenų banke (registras).

 

Esamos sporto bazės apibrėžime numatyta, kad statinys turi būti sporto paskirties pastatas arba sporto paskirties inžinerinis statinys, o vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 2 straipsnio 59 punktu, statinio paskirtis, tai viešajame registre nurodytas statinio naudojimo tikslas.

2.1. Vadovaujantis Statybos techninio reglamento STR 1.01.03:2017 „Statinių klasifikavimas“ sporto paskirties inžineriniai statiniai yra priskiriami kitų inžinerinių statinių grupei, todėl tais atvejais, kai oficialiame registre nurodyta pagrindinė daikto paskirtis kiti inžineriniai statiniai:

2.1.1. laikytina, kad objektas atitinka esamos sporto bazės apibrėžimą (kiek tai susiję su statinio paskirtimi), jei objekto pavadinimas yra sporto aikštynai, naudojami žaidimams atvirame ore (futbolui, krepšiniui, beisbolui, regbiui, vandens sportui ir panašiai), mašinų, dviračių ar arklių lenktynių keliai ir kiti inžineriniai statiniai, kurie nėra pastatai;

2.1.2. laikytina, kad objektas neatitinka esamos sporto bazės apibrėžimo (kiek tai susiję su statinio paskirtimi), jei objekto pavadinimas yra fortai, bunkeriai, šaudyklos, techniniai stebėjimo bokštai, sąvartynai, atsinaujinančių išteklių energiją naudojantys energijos gamybos statiniai (vėjo elektrinės, saulės šviesos energijos elektrinės, saulės šilumos energijos kolektoriai ir kiti), transporterių galerijos, estrados, nuotekų valyklos statiniai ir kiti inžineriniai statiniai, neturintys aiškios funkcinės priklausomybės ar apibrėžto naudojimo, kurie tarnauja pagrindiniam daiktui (tvoros, kiemo aikštelės, lauko tualetai, stoginės, pavėsinės, atraminės sienelės, šachtiniai šuliniai, lieptai, mėšlidės, aplinkos tvarkymo elementai ir panašiai).

 

1 pavyzdys. Registrų centro išraše daikto pavadinimas nurodytas „Kiemo statiniai“, daikto pagrindinė naudojimo paskirtis – „kiti inžineriniai statiniai“. Tokiu atveju projekto objektas neatitinka apibrėžimo, nes kiemo statiniai yra priskiriami kitos paskirties inžineriniams statiniams.

2 pavyzdys. Registrų centro išraše daikto pavadinimas nurodytas „Krepšinio aikštelė“, daikto pagrindinė naudojimo paskirtis – „kiti inžineriniai statiniai“. Tokiu atveju projekto objektas atitinka apibrėžimą, nes yra priskiriama sporto paskirties inžineriniams statiniams.

 

2.2. Taip, atitiks (kiek tai susiję su statinio paskirtimi), nes vadovaujantis Lietuvių kalbos žodynu, hipodromas yra arklių lenktynių aikštė, vieta, o tai yra priskirtina sporto paskirties inžineriniams statiniams.

Pareiškėjui turtas gali būti perduotas pagal subnuomos sutartį.

Turtas turi būti subnuomotas pagal CK 6.490 str. nustatytas sąlygas – nuomininkas turi teisę subnuomoti išsinuomotą daiktą tiktai gavęs rašytinį nuomotojo sutikimą, jeigu ko kita nenustato sutartis. Subnuomos sutarties terminas negali būti ilgesnis už nuomos terminą.

Taip pat svarbu akcentuoti, kad  Kvietimo ir Taisyklių sąlygas turi atitikti tiek subnuomos, tiek nuomos (pagal kurią turtas subnuomojama) sutartys:

  1. turtas turi būti perduotas ne trumpesniam kaip 3 metų terminui po projekto įgyvendinimo laikotarpio pabaigos. Teisė (nuosavybės, panaudos, patikėjimo ar disponavimo) į nekilnojamąjį turtą turi būti įgyta iki paraiškų pateikimo termino pabaigos;

2. turi būti aptarta sąlyga, kad šalys negali nutraukti sutarties prieš terminą, išskyrus atvejį, kai nuomotojas nusprendžia nuosavybėn perleisti sklypą ir (ar) pastatą, ir (ar) patalpas nuomininkui.

Taip, juridinis asmuo „X“ gali būti pareiškėju, nors jam nuosavybės teise priklausantis turtas yra perduotas naudotis kitam juridiniam asmeniui (jei panaudos ar nuomos sutartyje nenumatyta apribojimų).

Paraišką dėl esamos sporto bazės atnaujinimo, plėtros ar remonto gali teikti bet kuris juridinis asmuo, kuris disponuoja turtu pagal Kvietimo sąlygų reikalavimus. Pažymėtina, kad nuomos atveju, Kvietimo sąlygų 20 p. numato reikalavimus sutarčiai.

Vadovaujantis Taisyklių 7 p. Sporto rėmimo fondo lėšomis gali būti gerinami tik tie statiniai ir kartu jiems plėsti pritaikomi tinkamos paskirties žemės sklypai (toliau – turtas), kurie pareiškėjui priklauso nuosavybės teise arba yra perduoti valdyti panaudos, patikėjimo ar nuomos pagrindais.

Pagal pirmiau nurodytas nuostatas pareiškėjais gali būti ne tik turto savininkai, bet ir kiti juridiniai asmenys, kurie turtą valdo panaudos, patikėjimo arba nuomos pagrindais.

Tais atvejais kai turtas nuosavybės teise priklauso savivaldybei, o paraišką teikia savivaldybės administracija, savivaldybės administracijos nuostatuose arba savivaldybės tarybos sprendime turi būti numatyta, kad savivaldybės administracijai pavesta organizuoti ir kontroliuoti Savivaldybės turto valdymą ir naudojimą.

Teisės aktuose apribojimo teikti paraiškas į kelias sritis nėra.

Ne, nes vadovaujantis Aprašo 29 p. vienas pareiškėjas vienai finansuojamai veiklos sričiai gali teikti tik vieną paraišką. Tas pats pareiškėjas negali teikti paraiškų tai pačiai finansuojamai veiklos sričiai kaip jungtinės veiklos grupės narys ar kitu teisiniu pagrindu veikiantis sporto projekto partneris.

Pareiškėjui pateikus daugiau kaip vieną paraišką tai pačiai finansuojamos veiklos sričiai, visos pareiškėjo pateiktos paraiškos nevertinamos (nebent pareiškėjas pateikdamas paraišką raštu atsisako anksčiau pateiktos paraiškos).

Taip, pareiškėjais gali būti visi juridiniai asmenys, kurie neturi aplinkybių, nurodytų Taisyklių[1] 15 p.

Atkreiptinas dėmesys, kad projekto aktualumas negali būti grindžiamas bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ar aukštojo mokslo studijų reikmėmis bei planuojami pasiekti rodikliai neturėtų apimti bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ar aukštojo mokslo studijų metu sportuojančių asmenų skaičiaus.

 

 

 

 

[1] Vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2019 m. vasario 14 d. įsakymu Nr. V-123 patvirtintų Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamų sporto projektų, skirtų esamų sporto bazių plėtrai, priežiūrai ir remontui, finansavimo ir administravimo taisyklių (Taisyklės)

Ministerija, įvertinusi ankstesnių metų kvietimais prisiimtų finansinių įsipareigojimų pagal sudarytas su projektų vykdytojais sutartis dydį, planuoja naujų kvietimų lėšų sumas iš kiekvienų metų ministerijai skirtų valstybės biudžeto asignavimų sporto projektams įgyvendinti.

5 srities projektams skiriama 20 proc. Sporto rėmimo fondo lėšų.

2022 metų kvietimu planuojama paskirstyti suma – ne mažiau kaip 2.000.00,00 Eur.

Taip, SLD yra privalomas pateikti dokumentas, jo nepateikus paraiška būtų atmetama.

Taip, kartu su paraiška privaloma pateikti SLD (tais atvejais kai jis yra būtinas gauti pagal LR statybą reglamentuojančius teisės aktus).

Atvejus kai SLD privalomas apibrėžia LR statybos įstatymas ir . Statybos techniniame reglamentas STR 1.05.01:2017 „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Statybos sustabdymas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas“..

 

Daliai atvejų (planuojamiems atlikti naujos statybos ar rekonstravimo darbams)ar SLD yra privalomas galima pasitikrinti čia:

Statybą leidžiančių dokumentų privalomumas statant naujus statinius

Statybą leidžiančių dokumentų privalomumas rekonstravimui

Paraiškos teikiamos internetu: https://cpva.submittable.com/submit/701de0c5-835f-4fb8-8c20-cce5dd42d564/paraiska-dl-sporto-rmimo-fondo-lsomis-finansuojamo-sporto-projekto-skirto-esa

Jei pirmą kartą teikiate paraišką, reikia susikurti paskyrą paspaudus nuorodą „Create Your Account“. Paraiškos forma bus matoma tik susikūrusiems projekto paskyrą vartotojams.

Informacinis renginys vyko 2022 m. sausio 12 d. nuotoliniu būdu. Visa informacija susijusi su mokymais yra paskelbta prie kvietimo informacijos čia

Sporto projektų paraiškos pildomos ir teikiamos su kvietime reikalaujamais priedais tik paraiškų pateikimo ir vertinimo platformoje internete http://paraiskos.srf.lt . Paraiškų teikimo terminas nurodomas kvietime.

Tokiu atveju reikėtų įvertinti, kurios veiklos biudžetas yra santykinai didžiausias projekte. Veikla, kuriai planuojami kaštai sudarys ne mažiau kaip pusę projekto sąmatoje numatytų išlaidų, laikoma pagrindine ir jai teikiama paraiška.

Nebūtina. Projekto trukmė nustatoma pagal poreikį. 4 metai – tai maksimali projekto trukmė. Verta atkreipti dėmesį į kvietimo sąlygas ir pasirinkti tinkamą projekto trukmę bei projekto pradžios ir pabaigos datą.

Taip, galėsite.

Rekomenduojama paraiškoje projekto įgyvendinimo laikotarpio pradžią numatyti ne ankstesnę nei 3 mėnesiai nuo paraiškų pateikimo termino pabaigos. Taip pat rekomenduojama paraiškoje projekto pradžios data rinktis pirmąją mėnesio dieną.

Narystė asociacijose neriboja atskirų juridinių asmenų – narių paraiškų teikimo. Paraiškų teikimas ribojamas viena paraiška iš to paties juridinio asmens vienai veiklos sričiai. Verta atkreipti dėmesį, kad tas pats pareiškėjas negali teikti paraiškų tai pačiai veiklos sričiai kaip jungtinės veiklos grupės narys ar kitu teisiniu pagrindu veikiantis partneris.

Vienas pareiškėjas gali teikti tik vieną paraišką vienai finansuojamai projektų veiklos sričiai. Yra 4 veiklos sritys, kurias administruoja ŠMPF. Į kiekvieną iš sričių galima teikti po vieną paraišką. Atkreipiame dėmesį, kad tas pats pareiškėjas negali teikti paraiškų tai pačiai veiklos sričiai kaip jungtinės veiklos grupės narys ar kitu teisiniu pagrindu veikiantis partneris.

Sporto šakų skaičius projekte nėra ribojamas. Pareiškėjas pagal poreikį pasirenka sporto šakų skaičių.

Projektui įgyvendinti prašomų skirti tinkamų Sporto rėmimo fondo lėšų suma negali būti mažesnė kaip 3 000 Eur ir negali būti didesnė kaip 450 000 Eur. Projekto vykdytojai turi prisidėti prie projekto nuosavomis ar kitų šaltinių lėšomis (toliau – nuosavos lėšos) ne mažiau kaip  10 procentais nuo pripažintos tinkamomis finansuoti išlaidų sumos. Nuosavomis lėšomis nebus laikomos kitų nacionalinių ir (ar) tarptautinių programų skirtos dotacijos. Vienas pareiškėjas gali teikti tik vieną paraišką vienai finansuojamai veiklos sričiai.

Projektų įgyvendinimo, valdymo patirtys gali būti įvairios, tad rekomenduojame aprašyti tas, kurios Jūsų nuomone būtų pačios vertingiausios įgyvendinant Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuoti rengiamą projektą.

Projekto partneriai nėra privalomi. Paraiškos, kuriose įtraukti projekto partneriai, ir paraiškos, kuriose jų nėra, yra lygiavertės. Dėl partnerių įtraukimo papildomi balai paraiškų vertinimo metu nebus skiriami.

Rekomenduojame atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:

  1. 1. projekto partneriais gali būti juridiniai asmenys, kurie patiria su projektu susijusias išlaidas ir/arba prisideda prie projekto nuosavu indėliu;
  2. 2. komerciniai sandoriai tarp pareiškėjo ir projekto partnerių, tarp pačių partnerių yra negalimi.

Projekto sąmatoje pildomi tik balti laukai, o taip pat laukelis projekto pavadinimui nurodyti bei laukeliai veiklų pavadinimams. Visi šie pildymui skirti laukeliai yra aktyvūs, nėra užrakinti su slaptažodžiais. Jei naudojate kitą programinę įrangą nei „Microsoft Windows“, „Microsoft Office“, informuokite konsultuojančius asmenis.
Pildydami sąmatą atkreipkite dėmesį ar teisingai nurodyti: matų pavadinimai, kiekiai, kainos, bendra suma. Neviršykite leistinų normų pagal kvietimo teikti paraiškas taisykles.

Tokiu atveju norint grįžti į paraiškos redagavimo rėžimą spaudžiamas mygtukas „Pateikti pasirašytą“ ir grįžtama į sistemos langą, kur paspaudę mygtuką „Grįžti į redagavimą“ galima tęsti darbą paraiškos formoje.

Paraiškoje pateikta informacija išsaugoma paspaudžiant sistemos (ne interneto naršyklės) mygtukus „Toliau“ arba „Atgal“ ir kompiuterio ekrano dešiniajame apatiniame kampe pasirodžius užrašui „Formos informacija sėkmingai išsaugota“.

Paraiškos informacija neišsisaugo, jei perėjimui iš vieno sistemos lango į kitą naudojami skaičiai nuo 1 iki 9 arba spaudžiama „Informacija apie projektą“.

Kadangi sporto įrangos montavimo darbai sudaro mažesniąją lėšų dalį lyginant su bendra įrangos kaina, paraiška teikiama LR ŠMSM sporto įrangos ir inventoriaus veiklos sričiai.

Ne, šios lėšos nelaikomos de minimis pagalba.

Tam, kad organizacija taptų Perkančiąja organizacija, ji turi atitikti keletą kriterijų:

  1. Visa ar tam tikra veiklos dalis specialiai būtų skirta viešiesiems interesams ir bent vienas iš trijų puktų
  2. Valstybės lėšos sudarytų virš 50% metinio biudžeto arba organizaciją kontroliuotų valstybė/savivaldybė arba steigėjas yra valsybė /savivalda

Nors veiklos ataskaita yra pildoma privalomai kas pusę metų, bet nepateikus mokėjimo prašymo su tarpine ataskaita, projekto vykdytojas turi teisę mokėjimo prašymą už ataskaitoje nurodytas įgyvendintas veiklas pateikti su vėlesnėmis projekto veiklos ataskaitomis.

Veiklos ataskaita teikiama ne rečiau kaip 2 kartus per metus, pagal grafiką numatytą finansavimo sutarties 14.12 arba 15.12 punktuose.

Veiklos ataskaitoje pateikite informaciją kaip Jums pavyko įgyvendinti projekto paraiškoje numatytas veiklas. Pateikite informaciją: kiek dalyvių dalyvavo veikloje ir pridėkite dalyvių sąrašą; kokios veiklos buvo įgyvendintos, pridėkite programas, nuotraukas arba kitus dokumentus įrodančius, kaip vykdėte veiklą, jeigu tokius dokumentus ruošėte; kaip viešinote projektą ir pridėkite viešinimo nuorodas, straipsnius, laidas ar kitus projekto sklaidos rezultatus. Aprašykite ar ataskaitiniu laikotarpiu susidūrėte su netikėtais iššūkiais, nenumatytomis rizikomis ir kaip pavyko juos suvaldyti.

Jeigu veiklos ataskaitiniu laikotarpiu nevyko, ataskaitą pateikite ir nurodykite, kad veiklos nevyko ir nurodykite preliminarią datą nuo kada pradėsite vykdyti veiklas ar vykdote pasiruošimo veikloms darbus.

Veiklos ataskaita nėra grąžinama tikslinimui, jeigu ji užpildyta tvarkingai ir tiksliai. Įsitikinkite, kad veiklos aprašyme sutaptų dalyvių skaičiai su dalyvių sąrašuose pateikta informacija, pridėkite projekto viešinimo informaciją, aprašykite veiklas su tikslia informacija, kurią pateiksite ir mokėjimo prašyme.

Veiklų tvarkaraštis pildomas per 10 darbo dienų nuo sutarties pasirašymo dienos. Veiklų tvarkaraštis pildomas pusmečiui į priekį. Projekto vykdymo metu, veiklos tvarkaraštis pildomas einamųjų metų sausio 1-14 dienomis už veiklas vyksiančias nuo sausio 1 iki liepos 14 dienos, o einamųjų metų liepos mėnesio 1-14 dienomis už veiklas vyksiančias nuo tų pačių metų liepos 1 iki kitų metų sausio 14 dienos.

Veiklų tvarkaraščio pildymas yra reikalingas dėl kelių dalykų:

  • 1) remiantis veiklų tvarkaraštyje pateikta informacija Jūsų projektas gali būti atrinktas veiklų patikrai be išankstinio įspėjimo;
  • 2) tikrinant veiklos ataskaitą ir/ar mokėjimo prašymą veiklų tvarkaraštyje pateikta informacija turėtų sutapti su deklaruojamais duomenimis.

Įvykus veiklos vykdymo pokyčiams, informuokite atsakingą projektų koordinatorių ir įsitikinkite ar galite patikslinti veiklų tvarkaraštį. Primintina, kad ne vėliau kaip 10 darbo dienų iki numanomų pakeitimų turite informuoti projekto koordinatorių per srf.lt sistemą apie įvyksiančius pakeitimus. Jeigu pakeitimai įvyko neplanuotai (iš anksto nenumatyti) apie tokius įvykius turite pranešti projekto koordinatoriui per 5 darbo dienas.