Kur ir kada pildomos ir teikiamos sporto projektų paraiškos?
Sporto projektų paraiškos pildomos ir teikiamos su kvietime reikalaujamais priedais tik paraiškų pateikimo ir vertinimo platformoje internete http://paraiskos.srf.lt . Paraiškų teikimo terminas nurodomas kvietime.
Kaip pasirinkti projekto veiklos sritį, jei planuojama įsigyti sporto inventorių ir kartu vykdyti fizinio aktyvumo veiklas?
Tokiu atveju reikėtų įvertinti, kurios veiklos biudžetas yra santykinai didžiausias projekte. Veikla, kuriai planuojami kaštai sudarys ne mažiau kaip pusę projekto sąmatoje numatytų išlaidų, laikoma pagrindine ir jai teikiama paraiška.
Ar projektą būtinai reikia rašyti 4 metams?
Nebūtina. Projekto trukmė nustatoma pagal poreikį. 4 metai – tai maksimali projekto trukmė. Verta atkreipti dėmesį į kvietimo sąlygas ir pasirinkti tinkamą projekto trukmę bei projekto pradžios ir pabaigos datą.
Jei pasirinkome fizinio aktyvumo sritį ir rašome projektą 4 metams, ar galėsim kitais metais rašyti projektą kitai sričiai?
Taip, galėsite.
Nuo kada turi prasidėti projektas?
Rekomenduojama paraiškoje projekto įgyvendinimo laikotarpio pradžią numatyti ne ankstesnę nei 3 mėnesiai nuo paraiškų pateikimo termino pabaigos. Taip pat rekomenduojama paraiškoje projekto pradžios data rinktis pirmąją mėnesio dieną.
Institucija yra asociacijos narė. Jei asociacija taip pat pateiks šiai temai paraišką kaip pareiškėjas, ar abi paraiškos bus atmestos?
Narystė asociacijose neriboja atskirų juridinių asmenų – narių paraiškų teikimo. Paraiškų teikimas ribojamas viena paraiška iš to paties juridinio asmens vienai veiklos sričiai. Verta atkreipti dėmesį, kad tas pats pareiškėjas negali teikti paraiškų tai pačiai veiklos sričiai kaip jungtinės veiklos grupės narys ar kitu teisiniu pagrindu veikiantis partneris.
Ar viena sporto asociacija gali teikti vieną paraišką, ar gali teikti po vieną į kiekvieną iš pateiktų sričių?
Vienas pareiškėjas gali teikti tik vieną paraišką vienai finansuojamai projektų veiklos sričiai. Yra 4 veiklos sritys, kurias administruoja ŠMPF. Į kiekvieną iš sričių galima teikti po vieną paraišką. Atkreipiame dėmesį, kad tas pats pareiškėjas negali teikti paraiškų tai pačiai veiklos sričiai kaip jungtinės veiklos grupės narys ar kitu teisiniu pagrindu veikiantis partneris.
Kiek sporto šakų gali būti 1 sporto projekte?
Sporto šakų skaičius projekte nėra ribojamas. Pareiškėjas pagal poreikį pasirenka sporto šakų skaičių.
Kokio dydžio yra numatyta parama vienam projektui/vienai bendruomenei, ar gali bendruomenė turėtų du projektus ir teikti dvi paraiškas?
Projektui įgyvendinti prašomų skirti tinkamų Sporto rėmimo fondo lėšų suma negali būti mažesnė kaip 3 000 Eur ir negali būti didesnė kaip 450 000 Eur. Projekto vykdytojai turi prisidėti prie projekto nuosavomis ar kitų šaltinių lėšomis (toliau – nuosavos lėšos) ne mažiau kaip 10 procentais nuo pripažintos tinkamomis finansuoti išlaidų sumos. Nuosavomis lėšomis nebus laikomos kitų nacionalinių ir (ar) tarptautinių programų skirtos dotacijos. Vienas pareiškėjas gali teikti tik vieną paraišką vienai finansuojamai veiklos sričiai.
Kokią pareiškėjo patirtį projektų įgyvendinimo srityje vertėtų nurodyti paraiškoje?
Projektų įgyvendinimo, valdymo patirtys gali būti įvairios, tad rekomenduojame aprašyti tas, kurios Jūsų nuomone būtų pačios vertingiausios įgyvendinant Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuoti rengiamą projektą.
Ar reikalinga projekto paraiškoje įtraukti partnerius? Ar skiriami papildomi vertinimo balai paraiškoms su partneriais?
Projekto partneriai nėra privalomi. Paraiškos, kuriose įtraukti projekto partneriai, ir paraiškos, kuriose jų nėra, yra lygiavertės. Dėl partnerių įtraukimo papildomi balai paraiškų vertinimo metu nebus skiriami.
Rekomenduojame atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:
- 1. projekto partneriais gali būti juridiniai asmenys, kurie patiria su projektu susijusias išlaidas ir/arba prisideda prie projekto nuosavu indėliu;
- 2. komerciniai sandoriai tarp pareiškėjo ir projekto partnerių, tarp pačių partnerių yra negalimi.
Kaip teisingai pildyti sporto projekto sąmatą?
Projekto sąmatoje pildomi tik balti laukai, o taip pat laukelis projekto pavadinimui nurodyti bei laukeliai veiklų pavadinimams. Visi šie pildymui skirti laukeliai yra aktyvūs, nėra užrakinti su slaptažodžiais. Jei naudojate kitą programinę įrangą nei „Microsoft Windows“, „Microsoft Office“, informuokite konsultuojančius asmenis.
Pildydami sąmatą atkreipkite dėmesį ar teisingai nurodyti: matų pavadinimai, kiekiai, kainos, bendra suma. Neviršykite leistinų normų pagal kvietimo teikti paraiškas taisykles.
Kaip grįžti į paraiškos redagavimo rėžimą, jei sistemoje matoma paraiškos būsena „Laukiama pasirašytos“ ir tik du veiksmų mygtukai „Pateikti pasirašytą“ ir „Ištrinti paraišką“?
Tokiu atveju norint grįžti į paraiškos redagavimo rėžimą spaudžiamas mygtukas „Pateikti pasirašytą“ ir grįžtama į sistemos langą, kur paspaudę mygtuką „Grįžti į redagavimą“ galima tęsti darbą paraiškos formoje.
Kaip išsaugoti paraiškoje suvestą informaciją?
Paraiškoje pateikta informacija išsaugoma paspaudžiant sistemos (ne interneto naršyklės) mygtukus „Toliau“ arba „Atgal“ ir kompiuterio ekrano dešiniajame apatiniame kampe pasirodžius užrašui „Formos informacija sėkmingai išsaugota“.
Paraiškos informacija neišsisaugo, jei perėjimui iš vieno sistemos lango į kitą naudojami skaičiai nuo 1 iki 9 arba spaudžiama „Informacija apie projektą“.
Kuriai sporto veiklos sričiai teikti paraišką, norint įsigyti lauko sporto įrangą, jei įrangos montavimo darbai sudaro mažesniąją lėšų dalį lyginant su bendra įrangos kaina?
Kadangi sporto įrangos montavimo darbai sudaro mažesniąją lėšų dalį lyginant su bendra įrangos kaina, paraiška teikiama LR ŠMSM sporto įrangos ir inventoriaus veiklos sričiai.
Ar sporto projektų lėšos laikomos de minimis pagalba?
Ne, šios lėšos nelaikomos de minimis pagalba.
Jei nuosavos lėšos sudaro mažiau nei 20% finansavimo, tai automatiškai tampama „perkančiąja organizacija”?
Tam, kad organizacija taptų Perkančiąja organizacija, ji turi atitikti keletą kriterijų:
- Visa ar tam tikra veiklos dalis specialiai būtų skirta viešiesiems interesams ir bent vienas iš trijų puktų
- Valstybės lėšos sudarytų virš 50% metinio biudžeto arba organizaciją kontroliuotų valstybė/savivaldybė arba steigėjas yra valsybė /savivalda
Ar mokėjimo prašymas teikiamas kartu su veiklos ataskaita?
Nors veiklos ataskaita yra pildoma privalomai kas pusę metų, bet nepateikus mokėjimo prašymo su tarpine ataskaita, projekto vykdytojas turi teisę mokėjimo prašymą už ataskaitoje nurodytas įgyvendintas veiklas pateikti su vėlesnėmis projekto veiklos ataskaitomis.
Kada reikia pateikti veiklos ataskaitą?
Veiklos ataskaita teikiama ne rečiau kaip 2 kartus per metus, pagal grafiką numatytą finansavimo sutarties 14.12 arba 15.12 punktuose.
Kokius duomenis reikia pateikti veiklos ataskaitoje?
Veiklos ataskaitoje pateikite informaciją kaip Jums pavyko įgyvendinti projekto paraiškoje numatytas veiklas. Pateikite informaciją: kiek dalyvių dalyvavo veikloje ir pridėkite dalyvių sąrašą; kokios veiklos buvo įgyvendintos, pridėkite programas, nuotraukas arba kitus dokumentus įrodančius, kaip vykdėte veiklą, jeigu tokius dokumentus ruošėte; kaip viešinote projektą ir pridėkite viešinimo nuorodas, straipsnius, laidas ar kitus projekto sklaidos rezultatus. Aprašykite ar ataskaitiniu laikotarpiu susidūrėte su netikėtais iššūkiais, nenumatytomis rizikomis ir kaip pavyko juos suvaldyti.
Jeigu veiklos ataskaitiniu laikotarpiu nevyko ar reikia pildyti veiklos ataskaitą?
Jeigu veiklos ataskaitiniu laikotarpiu nevyko, ataskaitą pateikite ir nurodykite, kad veiklos nevyko ir nurodykite preliminarią datą nuo kada pradėsite vykdyti veiklas ar vykdote pasiruošimo veikloms darbus.
Kaip išvengti situacijos, dėl veiklos ataskaitos grąžinamo tikslinimui?
Veiklos ataskaita nėra grąžinama tikslinimui, jeigu ji užpildyta tvarkingai ir tiksliai. Įsitikinkite, kad veiklos aprašyme sutaptų dalyvių skaičiai su dalyvių sąrašuose pateikta informacija, pridėkite projekto viešinimo informaciją, aprašykite veiklas su tikslia informacija, kurią pateiksite ir mokėjimo prašyme.
Kada reikia užpildyti veiklų tvarkaraštį?
Veiklų tvarkaraštis pildomas per 10 darbo dienų nuo sutarties pasirašymo dienos. Veiklų tvarkaraštis pildomas pusmečiui į priekį. Projekto vykdymo metu, veiklos tvarkaraštis pildomas einamųjų metų sausio 1-14 dienomis už veiklas vyksiančias nuo sausio 1 iki liepos 14 dienos, o einamųjų metų liepos mėnesio 1-14 dienomis už veiklas vyksiančias nuo tų pačių metų liepos 1 iki kitų metų sausio 14 dienos.
Kam reikia pildyti veiklų tvarkaraštį, ar neužtenka pildyti mūsų naudojamą tvarkaraštį?
Veiklų tvarkaraščio pildymas yra reikalingas dėl kelių dalykų:
- 1) remiantis veiklų tvarkaraštyje pateikta informacija Jūsų projektas gali būti atrinktas veiklų patikrai be išankstinio įspėjimo;
- 2) tikrinant veiklos ataskaitą ir/ar mokėjimo prašymą veiklų tvarkaraštyje pateikta informacija turėtų sutapti su deklaruojamais duomenimis.
Veiklų vykdymo metu įvyko pokyčiai ir reikia pakoreguoti veiklų tvarkaraštį, kokius veiksums reikia atlikti?
Įvykus veiklos vykdymo pokyčiams, informuokite atsakingą projektų koordinatorių ir įsitikinkite ar galite patikslinti veiklų tvarkaraštį. Primintina, kad ne vėliau kaip 10 darbo dienų iki numanomų pakeitimų turite informuoti projekto koordinatorių per srf.lt sistemą apie įvyksiančius pakeitimus. Jeigu pakeitimai įvyko neplanuotai (iš anksto nenumatyti) apie tokius įvykius turite pranešti projekto koordinatoriui per 5 darbo dienas.