Erdvi ir šviesi salė, jaukūs persirengimo kambariai, dušai ir tualetai, neįgaliesiems pritaikytos patalpos ir liftas – taip dabar atrodo sostinės Baltupių progimnazijos rūsys. Idėja nenaudojamą rūsį paversti modernia sporto sale ir taip pagerinti bei išplėsti savo sporto bazę kilo Karatė mokyklos Budora vadovams.

Baltupių progimnazijoje, kaip ir dar 40 mokyklose bei darželiuose Vilniuje ir Molėtuose, Budora nuomojasi sales treniruotėms, kurias lanko ne tik tų įstaigų vaikai, bet ir jų tėveliai, vietos bendruomenė. Tačiau Baltupių mokykloje užsiėmimai vyko sportui nepritaikytose patalpose be ventiliacijos, dušų, tekdavo naudotis bendrais mokyklos tualetais, rūbinėmis.

Todėl sutarus su mokykla ir Vilniaus miesto savivaldybe, buvo įgyvendintas Karatė mokyklos Budora sporto bazės plėtros projektas, kurio finansavimui 74,6 tūkst. eurų skyrė Sporto rėmimo fondas. Projektą administravo Centrinė projektų valdymo agentūra.

Šeimos ir trenerio tandemas daro stebuklus

„Karatė Lietuvoje išgyvena tikrą pakilimą. Vaikai ir jaunimas veržiasi į treniruotes, tėveliai ieško karatė būrelių ir mokyklų. Kodėl? Todėl, kad nori, kad išauklėtume jų vaikus, kaip jie patys sako, „padarytume iš jų žmones”, – sako jau 15-tus metus gyvuojančios Karatė mokyklos Budora direktorė Viktorija Liepienė.

Pasak jos, karatė žavi savo filosofija, aukštomis moralinėmis vertybėmis. Šis kovos menas ugdo nuolatinio dvasinio ir fizinio tobulėjimo siekį, gėrio, grožio ir teisybės idealus, discipliną. Ypač daug dėmesio skiriama fiziniam sportuojančiųjų parengimui. Todėl šeimos ir trenerio duetas dažnai pasiekia labai gerų rezultatų.

Vietos sporto klube užteks visiems  

Būtent mokyklinio amžiaus vaikai ir jaunimas ir yra pagrindinė šio projekto tikslinė grupė. Budora treniruotes Baltupių progimnazijoje šiuo metu lanko 120 vaikų. Planuojama jų skaičių padidinti iki 220.

Paskui vaikus į karatė treniruotes vakarais ateina ir jų tėveliai, taip pat rajono gyventojai. V. Liepienė sako, kad moterims ir merginoms mokykla planuoja dar papildomai organizuoti ir funkcines arba viso kūno raumenų treniruotes.

Dar viena šio projekto tikslinė grupė – neįgalieji. Jų poreikiams pritaikytose patalpose neįgalieji galės užsiimti fizinio aktyvumo veiklomis, treniruotes jiems ves specialius kursus baigęs kvalifikuotas treneris. Taip pat bus suteikta galimybė klube treniruotis ir sportininkams su negalia.

Planuojama, kad per 3 metus nuo projekto įgyvendinimo atnaujinta sporto infrastruktūra Baltupių progimnazijoje ne rečiau kaip 2-3 kartus per savaitę naudosis ne mažiau kaip 300 lankytojų.

Štai tokia sėkmės istorija – o kiek dar tokių dulkėtų, užgriozdintų ir nenaudojamų rūsių laukia savo valandos!

 

Nuotraukos remonto darbų metu:

 

Nuotrauka po remonto darbų: