Jau rugsėjo 11 dieną Vilnių sudrebins beprotiškiausias metų bėgimas – „Insane Run“. Sostinės Vingio parke bėgikams teks įveikti 3,5 km trasą su net septyniomis natūraliomis ir dirbtinėmis kliūtimis.

Renginio programa prasidės moksleivių bėgimu, kur jų lauks penkios kliūtys. Tuo tarpu vakarinėje dalyje galės startuoti organizacijos, įmonės, šeimos, mėgėjai, dar tik pradedantys bėgti, žmonės su negalia ir visi norintys. Moksleiviams, senjorams ir neįgaliesiems bėgimai bus nemokami.

„Daug metų organizuojame renginius ir ieškome būdų kaip žmonėms suteikti kuo daugiau išskirtinių emocijų. Pats esu sportui skyręs nemažai laiko ir žinau, kad pasiekti rezultatui reikia ilgo, rutininio ir monotoniško darbo. Kilo mintis sukurti bėgimą, kuris būtų išskirtinis, nes pačiam patinka gamta ir pačios gamtos stichijos. Dėl to nusprendžiau sujungti tai, kas mane gyvenime labiausiai žavi – sportas, gamta ir emocija. Taip ir gavosi „Insane Run“ – smagiausias ir emociškiausias bėgimas per gamtos stichijas“, – pasakojo renginių organizavimo įmonės savininkas Mantas Paliokas.

Bėgikai galės pasidžiaugti sniegu antrąją rugsėjo savaitę. Vos po kelių šimtų metrų bus galima pajusti didžiulį kontrastą – atsidursime Sacharos karštyje. Iki 5 metrų aukščio esantys ugnies stulpai bus visai šalia bėgančių žmonių. Renginio organizatoriai atskleidžia kortas ir pristato, kokios stichijos laukia bėgimo mėgėjų. Pirmiausia dalyvių lauks tropinės audros – iš šios zonos tikrai nepavyks pabėgti sausiems. Dalyvius pasitiks stiprūs lietaus šuorai su galingu griaustiniu ir žaibais.

Vėliau lauks stingdantis šaltis. Jeigu kraujas pradėjo virti nuo adrenalino, tai jį greit atvėsins specialios patrankos, generuojančios -70 laipsnių šaltį. Įveikus šią kliūtį, bėgikams teks susidurti su uraganiniu vėju. Kada esate pajutę 150 km/val. vėjo stiprumą, prilygstantį 1 kategorijos uraganui?

Dar vienas unikalus pojūtis laukia pasiekus ketvirtąją kliūtį – sniego zoną. Bėgikai galės pasidžiaugti sniegu antrąją rugsėjo savaitę. Vos po kelių šimtų metrų bus galima pajusti didžiulį kontrastą – atsidursime Sacharos karštyje. Iki 5 metrų aukščio esantys ugnies stulpai bus visai šalia bėgančių žmonių.

Bene didžiausia bėgimo intriga – kalnų šturmas. Garantuojama, kad tokių kalnų Baltijos šalys dar nematė. Na o desertui bėgant link finišo lauks kosmoso platybės – futuristinė zona, kurioje skambant elektro muzikai susilies galingi lazeriai su kosminėmis dekoracijomis. Taigi, trasa neabejotinai bus skambi, ekstremali pojūčiais ir užburianti savo unikaliai sukurtomis gamtos stichijomis, kurios paliks neišdildomus įspūdžius ir atsiminimus.

„Daug metų taikome įvairius nestandartinius sprendimus organizuojant įmonių šventes, tad nemažai įrangos turime savo arsenale, bet, žinoma, reikės pasitelkti specialių efektų specialistus, kurie įrenginės šalčio zoną, kur jutiminė temperatūra bus apie -25 laipsnius, o specialios patrankos iš savęs generuos net -70 laipsnių. Sacharos karščio zoną taip pat įrenginės profesionalai, ten turėsime 3-4 m aukščio liepsnų kolonas ir bus tikrai šilta. Didžiausias iššūkis bus įrengti tropinių audrų zoną, kurioje stovės specialios patrankos, sugebančios per 4-5 min. ore paskleisti net 1 kubą vandens. Garso instaliacijos bei žaibų imitacijos sukurs tikrą tropinę audrą. Visai tokiai zonai mums reikės 40 kw elektros energijos. Tai bus tikrai labai galinga zona“, – renginio subtilybes aiškino M. Paliokas.

Nors visi iššūkiai skamba įspūdingai ir galbūt net gąsdinančiai, organizatoriai prisipažįsta, kad iš tikro šis bėgimas bus įveikiamas visiems.

„Labai džiaugiamės, kad gavome finansavimą iš Sporto rėmimo fondo. Tai leis mums įgyvendinti visas idėjas. Trasa bus pritaikyta net ir negalią turintiems žmonėms. Norime įtraukti kuo daugiau skirtingų socialinių grupių žmonių – nuo moksleivių iki valstybinių organizacijų – kad kuo didesnis ratas žmogų pajustų malonumą bėgdami. Trasos ilgis – viso labo 3,5 km, todėl ją galės įveikti tiek sportininkai, tiek senjorai, norintys patirti gerų emocijų“, – pridūrė M. Paliokas.

Kviečiamos registruotis ir dalyvauti mokyklos, o aktyviausia iš jų bus apdovanota. Dalyvių laikas nebus fiksuojamas. Vidutinis 3,5 km distancijos įveikimo laikas 30-45 min.

Po bėgimo dalyvių laukia ir muzikinis šou su žinomais radijo stoties diskžokėjais ir DJ Mamania. Dar viena renginio staigmena – iššūkių zona, kurioje dalyviai varžysis su savo draugais ar kolegomis. Tai puikus šansas įgyvendinti kolektyvo susilipdymą.

Šioje zonoje dalyvių laukia daug skirtingų pramogų: „Off-road Segway“, NASA simuliatorius, „BAG Jump“ kliūčių ruožas, mega stalo futbolas, šlapias futbolas, penkiaviečių slidžių lenktynės, šaudymas arbaletu ir dar daugiau. Taip pat dalyvių laukia „Insane Run“ partnerių paruoštos dovanos.

Renginio tinklalapiswww.insanerun.lt.

Renginio puslapis „Facebooke“: www.facebook.com/InsaneRun

Renginio „Facebook“ įvykis: http://tiny.cc/benmkz