Sporto rėmimo fondo finansuotos sporto stovyklos įtraukė ir vaikus, ir jaunuolius, turinčius negalią iš įvairių šalies mokyklų, kurie ne tik turėjo galimybę susipažinti su sporto klubais, pritaikytais neįgaliesiems, bet ir lavinti sportinius įgūdžius, pasiruošti šoudouno varžyboms.

„Mūsų sporto klubą sudaro neįgalus jaunimas, daugiausiai – regėjimo negalią turintys jaunuoliai. Tokio amžiaus žmonės, turintys negalią negali patekti į rinktines, nes jie dar per „maži“ ar neturi pelnę pasiekimų. Tokiomis aplinkybėmis motyvacija sportuoti labai greitai dingsta, jiems sunku įsilieti į visuomenę. Džiaugiamės Sporto rėmimo fondo lėšomis suorganizuota sporto stovykla Palangoje, šachamtų ir šaškių turnyru, šoudouno treniruotėmis.

Mokomosios treniruotės, turistinės stovyklos ne tik skatina jaunuolius daugiau sportuoti, bet turi galimybę pajausti treniruočių procesą, susipažinti su varžybų tvarka. Labiausiai jaunuoliai laukia tarptautinio šoudauno turnyro, kur galės varžytis su sportininkais iš kitų šalių ir įsivertinti savo gebėjimus“, – sako Vilniaus miesto sutrikusios regos vaikų ir jaunimo sporto klubo „Vėjas“ vadovas Linas Balsys.

Spalio 22-31 dienomis, Palangoje vykusioje sporto-turizmo stovykloje dalyvavo gausus dalyvių skaičius: stovykloje dalyvavo 17 sportininkų ir 3 treneriai.

„Stovyklos metu stadione mankštinomės, bėgiojome, vaikai ir jaunuoliai atliko įvairias užduotis. Per šachmatų ir šaškių užsiėmimą jaunuoliai lavino loginį mąstymą, stengdamiesi išspręsti įvairias kombinacijas. Visa tai turėtų labai praversti dalyvaujant šaškių ar šachmatų varžybose. Kelias dienas vykusiose intensyviose šoudauno treniruotėse visi ruošėsi gruodžio 5 – 8 dienomis organizuojamam tarptautiniam šoudauno turnyrui „Auksinė raketė 2019“ Lietuvoje“ , – sako Linas Balsys.

Projekto metu 2019-2020 metais iš viso planuojama suorganizuoti 2 mokomąsias treniruočių ir turistines stovyklas bei 2 tarptautinius šoudauno turnyrus, kurie bus organizuojami iš Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kuruojamo Sporto rėmimo fondo gautų lėšų. Sporto rėmimo fondas šiam projektui skyrė iš viso 35 tūkst. Eur.

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau yra paskelbusi 2020 m. kvietimą teikti paraiškas sporto projektams, finansuojamiems Sporto rėmimo fondo lėšomis. Šis kvietimas skelbiamas keturioms sporto projektų veiklų sritims finansuoti, kurias administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija: Fizinio aktyvumo skatinimas; Sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas; Sporto renginių organizavimas ir Kvalifikacijos tobulinimas. Paraiškos pildomos ir teikiamos elektroninėje paraiškų pateikimo ir vertinimo sistemoje čia: http://paraiskos.srf.lt

Paraiškos su priedais teikiamos iki 2020 m. sausio 7 d. 17:00 val. Paraiškos pildomos ir teikiamos elektroninėje paraiškų pateikimo ir vertinimo sistemoje: www.paraiskos.srf.lt

Tarptautinis šoudauno turnyras „Auksinė raketė 2019“