Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skyrė dalinį finansavimą Vilniaus sporto klubui “Uraganas” projektui “Fizinio aktyvumo skatinimas, organizuojant paplūdimio tinklinio turnyrus”, kuriuo, pasak projekto rengėjų, bus sprendžiama fizinio aktyvumo problema Lietuvoje į pagalbą pasitelkiant paplūdimio tinklinį. Pirmieji projekto lėšomis finansuojami “Uragano” tinklinio turnyrai prasidėjo jau rugpjūčio mėnesį.

“2017 metų Lietuvoje Kūno kultūros ir sporto ministerijos užsakyto fizinio aktyvumo tyrimo rezultatai parodė, kad 39% apklaustųjų niekada nesportuoja, o 11 % apklaustųjų sportuoja ir mankštinasi labai retai. Mano nuomone, tokie rezultatai rodo, kad Lietuvoje sporto bei aktyvesnės gyvensenos skatinimui skiriama gerokai per mažai dėmesio”,  – sako jau septintus metus skaičiuojančio sporto klubo “Uraganas” projektų vadovė ir tinklinio entuziastė Janina Kulikian.

Pasak projekto sumanytojų, paplūdimio tinklinio reguliarių turnyrų projektas ne tik prisidės prie fizinio aktyvumo didinimo, bet ir prie bendruomeniškumo ugdymo, komandinių įgūdžių tobulinimo, skatins motyvaciją aktyviam laisvalaikiui.

“Kartu su “Uragano” komanda norime prisidėti prie prioritetinių Europos Komisijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos instituto siekių ir savo veikla skatinti įvairaus amžiaus žmones daugiau judėti, gyventi aktyviau ir sveikiau.” – teigia sporto klubo “Uraganas” projektu vadovė. Šie paplūdimio turnyrai didins ir sporto veiklų prieinamumą – turnyrai visiems norintiems bus nemokami.

Į “Uragano” organizuojamus paplūdimio tinklinio turnyrus kviečiami dalyvauti visi norintys gyventi aktyviau ir išbandyti savo jėgas paplūdimio tinklinio aikštelėje. Daugiau informacijos apie paplūdimio turnyrus ir sporto klubo “Uraganas” veiklą galima rasti sporto klubo Facebook profilyje arba interneto svetainėje.

Projektas “Fizinio aktyvumo skatinimas, organizuojant paplūdimio tinklinio turnyrus” bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.