Atvirą ledo aikštelę Rokiškyje apgaubė moderni stoginė. Kaip stiklas žvilgantį dirbtinį ledą ji saugo nuo pavasario gamtos išdaigų ir oro permainų. Aikštelėje jau treniruojasi Lietuvos ledo ritulio čempionate dalyvaujantys jaunieji Rokiškio ledo ritulininkai,  taip pat Rokiškio ledo ritulio klubo (suaugusiųjų) nariai bei Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro pradinio rengimo grupės.

Kol kas dėl pandemijos svajonių aikštelėje lankytis negali mėgėjų komandos, miesto bendruomenė ir rajono gyventojai. Tačiau moderniai atnaujinta ir visus metus eksploatuoti pritaikyta ledo aikštelė parengta priimti visus norinčius. Pusantros valandos ledo malonumų vaikams ir mokiniams (iki 18 m.) kainuos 1, o visiems kitiems – 1,5 euro.

Rokiškio rajono kūno kultūros ir sporto centro įgyvendintam projektui „Stoginės ledo ritulio aikštelei Rokiškio mieste įrengimas“ iš Sporto rėmimo fondo skirta 206, 8 tūkst. eurų. Visa kita infrastruktūra – ledo šaldymo įranga, aikštelės bortai, apsauginiai stiklai, apšvietimas ir persirengimo kambarys – atnaujinta Rokiškio rajono savivaldybės lėšomis.

Ledo ritulys rajone turi gilias tradicijas ir yra viena mėgstamiausių sporto šakų. Aikštelė Rokiškyje atsirado dar tarybiniais laikais ir visuomet buvo miestiečių traukos objektas. Prieš aštuonerius metus rajono savivaldybės ir verslininkų lėšomis Rokiškyje buvo įrengta pirmoji šalyje atvira dirbtinio ledo aikštelė. Apie stogą, kuris leistų aikštelę naudoti nepriklausomai nuo sezono, svajota nuo pat aikštelės atidarymo dienos.

Sporto centro duomenimis, iki aikštelės atnaujinimo joje per mėnesį apsilankydavo iki 1,5 tūkst. asmenų iš viso rajono, vyko jaunųjų ledo ritulininkų ir sporto klubų treniruotės, Lietuvos ledo ritulio čempionato, Aukštaitijos ledo ritulio lygos varžybos. Tačiau visa ši veikla galėjo vykti tik tris žiemos mėnesius. Šiltuoju metu laiku ją tekdavo stabdyti, o dėl to nukentėdavo sportininkų įgūdžiai, mažėjo ir gyventojų fizinis aktyvumas.

Dabar iš esmės atnaujintoje ir stogine uždengtoje ledo aikštelėje visus metus gali būti organizuojama neformali ugdymo veikla, treniruotės ir rungtynės, ledo pramogomis gali mėgautis visų amžiaus grupių Rokiškio rajono gyventojai bei kaimyninių rajonų ledo ritulio ir čiuožimo mėgėjai. Atnaujintoje aikštelėje planuojama žaisti ir akmenslydį – ledą jau nuspalvino šiam ledo šachmatais vadinamam žaidimui skirti ženklai.

 

Nuotrauka prieš remonto darbus:

Nuotraukos remonto darbų metu:

 

Nuotrauka po remonto darbų: