2021 metų Sporto rėmimo fondo lėšomis bus finansuojami 9 sporto projektai, skirti esamų sporto paskirties pastatų arba sporto paskirties inžinierinių statinių plėtrai, priežiūrai ir remontui. Šių metų birželio 15 dieną Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės sprendimu šiems projektams patvirtintas 3,68 mln. eurų finansavimas.

Sporto rėmimo fondo lėšos skirtos įvairiems projektams visoje Lietuvoje (8 lauko infrastruktūros ir 1 vidaus patalpų objektui): Panevėžio miesto savivaldybės administracijos projektui įrengti pripučiamą futbolo maniežą Beržų g., Sporto arenos Ąžuolyno g. Vilniuje atnaujinimui,  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto sporto bazės modernizavimo projektui, Šiaulių „Saulėtekio” gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimui, taip pat  – Telšių miesto centrinio stadiono apšvietimo įrengimo projektui, Ukmergės stadiono futbolo aikštės atnaujinimui,  Rūdiškių miesto stadiono pritaikymo bendruomenės fizinio aktyvumo skatinimui projektui bei stadiono Baltosios Vokės kaime atnaujinimo, Kretingos miesto stadiono rekonstravimo, pritaikant jį bendruomenės poreikiams, projektams.

Lėšų poreikis smarkiai pranoko finansavimą 

Iš viso Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) pagal šį kvietimą gavo 161 paraišką, o bendra jų vertė siekė daugiau nei 41,8 mln. eurų. Tai daugiau nei 11 kartų viršijo šiam kvietimui planuojamas paskirstyti Sporto rėmimo fondo lėšas.

Paraiškos buvo vertinamos dviem etapais, atliekant administracinės atitikties vertinimą (ar paraiška atitinka formalius jai keliamus reikalavimus bei teisės aktuose numatytas nuostatas) bei paraiškos turinio ir išlaidų pagrįstumo vertinimą. Administracinio vertinimo kriterijus atitiko 122 paraiškos, iš kurių turinio ir išlaidų pagrįstumo vertinimo kriterijų neatitiko net 86 paraiškos.

Iš 36-ių turinio ir išlaidų pagrįstumo vertinimo etapą praėjusių projektų, kvietimui skirto biudžeto pakako tik 9 paraiškų finansavimui.

Dėmesys bendruomenių fiziniam aktyvumui

Planuojama, kad įgyvendinus projektus, atnaujintose sporto bazėse sportuos 508 neįgalieji (204 proc. daugiau nei šiuo metu), daugiau kaip 20 tūkst. bendruomenės narių, 6055 vaikų ir jaunimo iki 29 m., reguliariai (2-3 kartus per savaitę) sportuojančiųjų skaičius didės 116 proc. ir sudarys daugiau nei 14 tūkst. asmenų.

Vertinant paraiškas papildomi balai buvo skirti tiems projektams, kurie bus įgyvendinami mažo fizinio aktyvumo teritorijose,  bendruomenės susiduria su vaikų antsvorio problemomis ar už tai, kad projektas prisideda prie sporto infrastruktūros tolygaus plėtojimo Lietuvos regionuose. Tokių specialiųjų kriterijų, leidžiančių identifikuoti prioritetinius projektus, buvo net 7.

„Poreikis investicijoms į sporto paskirties infrastruktūros objektus jau kelerius metus nuosekliai auga, o finansinės galimybės leidžia atnaujinti tik vieną iš maždaug 20 investicijų reikalaujantį objektą. Todėl turime pasirinkti  finansavimo prioritetus ir tam jau trejus metus naudojame specialiuosius kriterijus, padedančius nustatyti, kur nukreiptos investicijos sukurtų daugiausiai vertės, gerinant sąlygas reguliariam visuomenės  fiziniam aktyvumui skatinti.

Taip mažais žingsneliais judame reikiama linkme – atnaujintos sporto bazės dengia vis didesnę Lietuvos teritoriją, o  kokybiškų paslaugų prieinamumas mūsų gyventojams didėja“ – vertinimo ir  finansavimo rezultatus komentuoja CPVA Lietuvos ir daugiašalių programų skyriaus vadovė Lina Janionytė.

Sutartis planuojama pasirašyti liepą

Įsigaliojus įsakymui, CPVA informuos visus antrajame etape vertintų paraiškų pareiškėjus apie jų paraiškų vertinimo rezultatus bei parengs ir su būsimais projektų vykdytojais suderins projektų įgyvendinimo sutartis.

Pasirašyti sutartis planuojama dar liepos mėnesį, o nuo rugpjūčio startuos ir projektų įgyvendinimas. Detali informacija apie vertinimo rezultatus skelbiama puslapiuose www.sfr.lt ir www.cpva.lt prie 2021 metų kvietimo informacijos. Šiose svetainėse nuolat skelbiami įgyvendinamų projektų rezultatai ir jų sėkmės istorijos.