Šiaulių miesto ir rajono mokiniai ne pamokų metu turi galimybę aktyviai sportuoti su regbio klubu „Vairas“.

„Projekto veiklos skirtos nuo pačių mažiausių 4–6 metų vaikų iki senolių. Galima paskirstyti veiklas į kelias grupes, kurios yra akcentuotos į tam tikrą dalyvių amžių“, – pasakojo projekto „Sportuok su Vairu“ vadovė Lina Katkevičienė.

Regbio klubas „Vairas“ mokyklose pačius jauniausius vaikus moko žaisti nekontaktinį regbį, rengia vasaros vaikų sporto ir sveikatingumo stovyklas, taip pat organizuoja funkcines treniruotes bei kineziterapines mankštas tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Su vaikais užsiimantis treneris Sigitas Kukulskis pasakoja, kad treniruotę pradeda ir baigia regbiu, bet ne regbis čia yra svarbiausias dalykas.

„Pagrindinis dalykas yra judėjimas, kad vaikai judėtų ir įgautų tokius įgūdžius, kokių reikia tame amžiaus tarpsnyje. Jei mažesnis vaikas – vikrumas ir greitis, jei didesnis – daugiau jėgos. Ir žaidimai, įvairūs žaidimai tam, kad jiems būtų įdomu. Aišku, mums labiausiai reikia, kad vaikai augtų sveiki. Ar jie regbį pasirinks, ar kitą sporto šaką, mums neįdomu. Svarbu, kad jie ateitų, sportuotų, norėtų sportuoti, pasakytų tėveliams, kurie mažesnius vaikus atvestų, kaimynus, draugus ir taip toliau“, – sakė jis.

Nuo 2020 metų vykdomo projekto tikslas – ne tik pagerinti Šiaulių miesto ir rajono gyventojų sveikatos būklę, bet ir į savo veiklas pritraukti naujų dalyvių, kurie anksčiau nesportavo.