Sporto rėmimo fondo finansuojami projektai skirstomi į 5 sritis. Viena jų – sportinės įrangos ir inventoriaus įsigijimas. Tačiau, kaip ir kitų sričių projektų, taip iš šių – pagrindinis tikslas yra fizinio aktyvumo didinimas.

Kaip projektas, kurio didžiąją išlaidų dalį sudaro modernios laiko matavimo įrangos įsigijimas, gali virsti sėkmingu pavyzdžiu, pritraukiančiu vietos gyventojus sportuoti ir aktyviai laiką leisti Žemaitijos širdyje – Telšiuose? Apie tai pasakoja 2019 m. pradėto vykdyti sporto projekto „Judėk kartu su orientavimosi sporto klubu „Telšiai“ atstovai, Telšių rajono orientavimosi sporto klubo „Telšiai“ nariai.

„Orientavimosi sportas – labai įdomi sporto šaka, pagrįsta principu įveikti žemėlapyje nurodytą trasą, užtrunkant kuo mažiau laiko. Asmuo, pamilęs šį sportą, įveikinėja trasas visomis įmanomomis priemonėmis: vasarą, rudenį, pavasarį bėgte ar dviračiais, žiemą – slidėmis. Pabandykit, labai smagu“, – siūlo linksmai nusiteikęs vienas iš projekto koordinatorių, trasų planuotojas Gintautas Valauskas.

Orientavimosi sporto klubas „Telšiai“ įkurtas dar 2002 m. Prieš 18 metų klubas vienijo tik 5 narius. Šiandien jame jau daugiau nei 40 aktyviai laisvalaikį leidžiančių sportininkų, kurie kartu sportuodami siekia kuo aukštesnių komandinių bei asmeninių rezultatų. „Turime susiklausiusią ir profesionalią komandą, kuri, tiesiogine to žodžio prasme, mėgaujasi renginių, treniruočių organizavimu, varžybų šurmuliu ir jų nuotaika. Mums yra labai malonu, kai apie Žemaitijos orientacininkus teigiamai atsiliepia likusi Lietuvos orientacininkų bendruomenė“, – pasakoja projekto koordinatorė Kristina Kavaliauskienė.

Pasak orientavimosi sporto klubo „Telšiai“  pirmininko Regimanto Kavaliausko, Sporto rėmimo fondo lėšomis įsigyta laiko matavimo įranga palengvino treniruočių ir varžybų organizavimą bei ženkliai prisidėjo prie geresnės jų kokybės. Dabar turime galimybę pasiūlyti orientavimosi sporto bėgte, dviračiais, slidėmis treniruotes ir varžybas, paprastas bėgimo, dviračių treniruotes ir varžybas. Treniruočių kokybė labai pagerėjo, o ir mums, turint tokią įrangą, tapo paprasčiau organizuoti šias veiklas.

Įsigijus įrangą klubas „Telšiai“ organizavo 6 nemokamas naktines orientavimosi sporto treniruotes žiemos metu – „Kalėdų senelių bėgimą“ Telšiuose. Iki karantino paskelbimo pradedantieji orientacininkai ir moksleiviai lankė nemokamas vidaus patalpų orientavimosi sporto treniruotes, o sušvelninus karantino apribojimus – visi norintys jau kviečiami į nemokamas orientavimosi sporto treniruotes gegužės ir birželio mėn., kurios vyks Žemaitijos miškuose.

Į projekto veiklas renkasi miesto gyventojai, moksleiviai, atvyksta Plungės orientacininkai, Mažeikių gyventojai. Projekto dalyviai – nuo vaikų iki senjorų. Telšių orientacininkai džiaugiasi, kai vaikai atsiveda savo tėvelius pabandyti įveikti trasą, o pastarieji „užsikabina“ kartais net stipriau už patį vaiką. Būna, kad seneliai su anūkais įveikinėja trasas: nors ir nebėga greitai, bet geba greitai ir tiksliai mąstyti, rasti greičiausius variantus trasai įveikti.

Sporto rėmimo fondo lėšomis remiamas projektas „Judėk kartu su orientavimosi sporto klubu „Telšiai“ vyks iki 2022 m. kovo mėn., tačiau jau dabar į projekto veiklas įsitraukė per 600 dalyvių!

„Orientavimosi sporto populiarinimas ir dalyvių susidomėjimas projektu mums yra didelis motyvas veikti toliau. Visgi pagrindinis tikslas, kad orientavimosi sportą Žemaitijoje atrastų ir pamėgtų kuo didesnis būrys žmonių. Džiaugiamės, kad sušvelnėjus karantino apribojimams, galėsime vėl startuoti ir pakviesti dalyvius pajudėti ir įkvėpti gryno oro orientavimosi sporto treniruotėse“, –  sako Telšių orientavimosi sporto klubo „Telšiai“ pirmininkas Regimantas Kavaliauskas.

Orientavimosi sporto klubo „Telšiai“ projektas „Judėk kartu su orientavimosi sporto klubu „Telšiai“ yra dalinai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų

paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.