Šių metų liepos 1 d. darbą pradėjo Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (NSA), kuriai patikėta įgyvendinti valstybės sporto politiką aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo srityse.

NSA įgyvendins valstybės sporto politiką aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo srityse, čia bus sutelktos ir visos sporto finansavimo funkcijos, vienodas dėmesys bus skiriamas olimpiniam ir paralimpiniam sportui, visuomenės fiziniam aktyvumui.

Nuo 2023 m. sausio 1 d. NSA iš Švietimo mainų paramos fondo ir Centrinės projektų valdymo agentūros perims Sporto rėmimo fondo finansuojamų projektų administravimą ir skelbs 2023 m. kvietimą teikti sporto projektų paraiškas. Visų vykstančių Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuotų projektų vykdytojai bus informuoti apie projekto administratoriaus pasikeitimus elektroninėje projektų administravimo sistemoje arba el. paštu.

„Kiekvieną dieną Lietuvoje vidutiniškai vyksta 150 Sporto rėmimo fondo finansuojamų veiklų. Nepaisant, kad per ketverius metus daug projektų buvo finansuota, dar daugiau paraiškų liko nefinansuota. Gyventojų fizinio aktyvumo didinimo ir sporto projektų administravimo užduotį su pasitikėjimu, meile ir rūpesčiu nuo Naujųjų metų perduodame Nacionalinei sporto agentūrai“, –  sako Švietimo mainų paramos fondo direktorės pavaduotoja Žana Orlova.

 

Naujasis ženklas – tęstinumo simbolis

Nacionalinė sporto agentūra spalio pabaigoje pristatė savo vizualinį identitetą.

„Agentūrai svarbus tęstinumas. Adaptavome SRF logotipą – agentūrą ir penkis jos skyrius vienys tamsiai mėlyna spalva, o kiekvieną sritį atspindės šios mėlynos ir kitos spalvos, atspindinčios skyriaus prasmę, derinys. Iki šiol buvęs logotipas jau buvo atpažįstamas sporto bendruomenėje, ypač fizinio aktyvumo veiklose, todėl viliamės, kad naujasis agentūros vizualinis identitetas bus artimas ir likusiai daliai sporto visuomenės“, – pasakoja NSA direktorius Mindaugas Špokas.

NSA naudos ir SRF šūkį „Įkvėpti judėti“, kuris atspindi ne tik veiklų tęstinumą, bet ir agentūros misiją.

 

Visą informaciją apie Nacionalinę sporto agentūrą ir jos veiklą rasite el. svetainėje www.ltusportas.lt ir facebook‘e www.facebook.com/Nacionalinesportoagentura