Kauno Žalgirio“ salės futbolo klubas (buvęs VšĮ FK „Vytis“) sėkmingai užbaigė nuo 2020-ųjų metų vykdytą projektą „Fizinio aktyvumo plėtra Kauno miesto ir rajono savivaldybėje“, kurį remia Sporto rėmimo fondas, praneša zalgiris.lt.

Šio Lietuvos salės futbolo čempionų vykdomo projekto tikslas – Kauno mieste ir Kauno rajone skatinti fizinio aktyvumo veiklas populiarinant salės futbolą ir kompleksiškai formuojant socialinės atsakomybės įpročius.

Šių tikslų „Kauno Žalgirio“ salės futbolo klubas siekė įvairiais būdais – 2010-2012 m. gimusiems vaikams Kauno „Žalgirio“ treniruočių centre buvo rengiamos nemokamos salės futbolo treniruotės, surengta vaikų salės futbolo stovykla bei visa eilė turnyrų, organizuojami vaikams skirti seminarai/susitikimai su futbolininkais bei rengiami trenerių kvalifikacijos kėlimo mokymai.

Įvairių veiklų metu stengtasi pritraukti jaunimo dėmesį ir ugdyti ne tik salės futbolo, tačiau ir disciplinos, komandinės dvasios, drąsos, pasitikėjimo savimi savybes bei atskleisti kitas vertybes, padėsiančias formuoti vaikų ir jaunuolių charakterį ir asmenybę.

Mažinant rasizmą bei diskriminaciją į organizuotus užsiėmimus priimti visi norintys, neatsižvelgiant į jų odos spalvą, rasę ar lytį. Klubas savo ruožtu į užsiėmimus integravo užsieniečius futbolininkus, kurie noriai bendravo ir dalijo patarimus.

Per dvejus vykdyto projekto metus į įvairias klubo organizuojamas veiklas įsitraukė pusantro tūkstančio dalyvių, o dalis jų nuolat dalyvavo fiziniuose užsiėmimuose. Klubo organizuojamų rungtynių metu sporto arenose įvairias pareigas nuolat užėmė ir būrys apmokytų savanorių.

„Tokių projektų organizavimas yra būtinas kiekvieno miesto gyventojams, o ypač – vaikams. Matome, kaip jaunimas šiais laikais vengia aktyvaus laisvalaikio, o čia mes jiems pasiūlome alternatyvų, sugebame juos sudominti. Galų gale ir mes patys turime galimybę surasti paslėptus talentus Kauno mieste ir rajone“, – svarstė „Kauno Žalgirio“ salės futbolo komandos ir Lietuvos rinktinės treneris Dentinho.

Dvejus metus sėkmingai projektą vykdęs daugkartinis Lietuvos salės futbolo čempionų klubas sustoti nežada – projektas ir jo veiklos bus vykdomos toliau, taip siekiant išlaikyti pasiektus rezultatus ir toliau plėtoti jau turimą įdirbį.

„Per dvejus metus pamatėme, kad tokie projektų dėka vykdomos veiklos yra reikalingos vietos gyventojams ir vaikams, jie susilaukia susidomėjimo ir padeda siekti užsibrėžtų tikslų. Tokiu būdu skatiname fizinį aktyvumą bei populiariname ir taip sparčiai augantį salės futbolą jaunimo tarpe“, – sakė „Kauno Žalgirio“ salės futbolo klubo vadovas Darius Gurskis.

Nuotraukos: Zalgiris.lt