Statistika rodo, kad lietuviai per mažai juda – nepasiekiame nei Europos Sąjungos, nei juo labiau Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamo judėjimo per savaitę vidurkio. Galima tik spėlioti, bet greičiausiai karantinas nepagerins šių rodiklių. Ką daryti?

Kas galėtų įkvėpti lietuvius daugiau judėti? Kas apskritai yra judėjimas? Kaip Lietuvoje skatinami įvairūs judėjimo projektai ir veiklos?

Apie tai „15min” kalbina Žaną Orlovą, Švietimo mainų paramos fondo direktoriaus pavaduotoją, atsakingą už Sporto rėmimo fondą, taip pat buvusią sportininkę, įvairių judėjimą skatinančių renginių ir iniciatyvų organizatorę bei programėlės #walk15 autorę bei asociacijos „Sveikatos taku“ vadovą, kineziterapeutą Saulių Paštuką.

Kupiškyje treniruotes vyresnio amžiaus žmonėms organizuojantis specialistas papasakojo, kaip judėjimo tema susijusi su griuvimo prevencija. „Nors atrodo, kad tai – nesusiję dalykai, iš tiesų tai labai svarbu, ypač vyresniame amžiuje, nes jiems traumos gali turėti labai liūdnas pasekmes. Todėl užsimėmimuose, be įprastų treniruočių, mes edukuojame žmones, kodėl svarbu pažinti savo kūną ir silpnesnes vietas treniruoti, kaip pasirūpinti, kad aplinka, kurioje gyvena, lankosi būtų kuo saugesnė ir patogesnė judėti“, – kalbėjo kineziterapeutas, pasidalinęs ir praktiniais patarimais.

V.Musvydaitė pristatė naujausią savo projektą „Mokyklos eina“. Jo metu sukurta 30 unikalių ėjimo trasų penkiolikoje savivaldybių. „Buvo visko: kai kurioms mokykoms net teko skambinti ir klausti: kodėl tiek mažai einate? – juokėsi programėlės #Walk15 kūrėja. – Bet galiausiai įsitraukia visi. Manau, labai svarbu, kad šis projektas sujungia judumą su kūrybiškumu ir mokymosi procesu. O visa tai vyksta vaikštant!“.

Sporto rėmimo fondo atstovė Ž.Orlova kvietė drąsiau įgyvendinti judėjimo iniciatyvas ir projektus. „Sporto rėmimo fondas yra galimybė kiekvienam žmogui surasti projektą, kuris yra finansuojamas šio fondo lėšomis ir jame dalyvauti. Lėšų yra tikrai daug. Pavyzdžiui, paskutiniame kvietime teikti paraiškas yra 21 mln. eurų“, – sakė pašnekovė.

 

Kviečiame žiūrėti visą įrašą:

 

Informaciją parengė 15min.lt.

2020-12-08