Iš 2022 m. Sporto rėmimo fondo (SRF) kvietimo 3,25 mln. eurų paskirstyti 64 sporto projektams, skirtiems fizinį aktyvumą skatinančioms veikloms. Finansavimą gavę projektai bus įgyvendinami 2022–2025 m., o jų rengėjai yra numatę įvairių tęstinių veiklų, skatinančių fizinio aktyvumo plėtrą – nuo karate, šokių, snieglenčių iki jogos, skvošo, gimnastikos ir kitų užsiėmimų įvairiausio amžiaus ir galimybių žmonėms.
10 iš SRF finansavimą gavusių fizinio aktyvumo plėtrą skatinančių projektų yra skirti neįgaliųjų sporto veikloms, jiems iš minėtos sumos teko beveik 312 tūkst. eurų. Solidžiausias finansavimas (daugiau nei 80 tūkst. eurų) skirtas Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos projektui. Jo rengėjai tikisi pagerinti negalią turinčių asmenų savirealizaciją ir socializaciją per konkrečių sporto šakų fizines pratybas. Pratybas ves patyrę treneriai, o projektas vyks 5 šalies miestuose.
Klaipėdos universiteto projektui „Judėk ir pažink“ iš SRF fondo skirta beveik 188 tūkst. eurų. Šio projekto tikslinė grupė – 10─13 metų uostamiesčio vaikai. Vaikų fizinio aktyvumo skatinimui bus naudojama interaktyvi siena „Judėk ir pažink“, turinti keliasdešimt skirtingų edukacinių ir judėjimą skatinančių žaidimų. Su šiomis pratybomis glaudžiai susijusi teorinė – praktinė vaikų konferencija „Judėk ir pažink“, kur jie diskutuos apie įvairius fizinio aktyvumo aspektus. Projekto rengėjai siekia prisidėti ne tik prie fizinio aktyvumo skatinimo, bet ir ugdyti vaikų gebėjimą vertinti fizinio aktyvumo rodiklius, lavinti savistabos ir savikontrolės įgūdžius, plėtoti socialinius gebėjimus.
Projekto „Senjorų reguliaraus fizinio aktyvumo skatinimas ir sveikatinimas“ tikslinė grupė – vyresni nei 65-erių metų senjorai. Projekto rengėjai – UAB „Verslo mokymo centras“, – planuoja, jog jų veiklose dalyvaus daugiau nei 400 senjorų ir per tęstinių multifunkcinių užsiėmimų sesijas ir sveikatos gerinimo stovyklų veiklas pagerins savo fizinę būklę, o svarbiausia – suformuos įpročius būti fiziškai aktyviems, reguliariai sportuoti ir užtikrinti lėtinių ligų prevenciją. Projekto įgyvendinimui iš SRF skirta daugiau nei 145 tūkst. eurų.
Projektų rengėjai yra suplanavę daug ir įvairių tęstinių veiklų, skatinančių fizinio aktyvumo plėtrą – nuo karate, šokių, snieglenčių, paplūdimio tinklinio iki jogos, skvošo, gimnastikos, regbio, futbolo užsiėmimų įvairiausio amžiaus, poreikių ir galimybių žmonėms. Tačiau visų SRF finansuojamų projektų siekis yra skatinti visuomenės ar konkrečių bendruomenių fizinį aktyvumą, parodyti ir padėti atrasti žmonėms judėjimo teikiamą naudą fizinei ir psichinei sveikatai, ugdyti fizinio aktyvumo įpročius, per sportą stiprinti socialinius ryšius.
Finansavimas skiriamas konkurso būdu
SRF finansuojami projektai atrenkami konkurso būdu, paraiškas vertina nepriklausomi ekspertai ir vertintojai, po to – švietimo, mokslo ir sporto ministro sudaryta Sporto projektų komisija.
Keturių SRF sričių – sporto projektų, skirtų fizinio aktyvumo veikloms, sporto inventoriui ir įrangai įsigyti, sporto renginiams organizuoti, taip pat dirbančiųjų ar teikiančiųjų paslaugas sporto srityje kvalifikacijai tobulinti ir sporto informacijai skleisti, – konkursus administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pavaldus Švietimo mainų paramos fondas. Kvietimą projektams, skirtiems esamų sporto paskirties pastatų arba sporto paskirties inžinerinių statinių plėtrai, priežiūrai ir remontui, – viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra.
Anksčiau pavasarį iš SRF 2022 m. kvietimo jau buvo paskirstyti 4,45 mln. eurų: 1,36 mln. eurų skirti sporto renginiams organizuoti ir asmenų, dirbančių ar teikiančių paslaugas sporto srityje, kvalifikacijai tobulinti bei sporto informacijai skleisti, 1,95 mln. eurų – esamų sporto paskirties pastatų priežiūrai ir remontui, 1,14 mln. eurų – sporto inventoriui ir įrangai įsigyti. Finansavimas skirtas 51-am naujam projektui.
Ankstesnių metų SRF kvietimų sporto projektams finansavimas užtikrinamas iš kiekvienų metų SRF biudžeto. Šiuo metu tęsiami apie 700 projektų.