Finišavo pirmasis Sostinės krepšinio lygos organizuojamas „VitirON KIDS“ čempionatas. Jame devyniose amžiaus grupėse varžėsi 1300 moksleivių iš Vilniaus regiono – Trakų, Nemenčinės, Molėtų, Širvintų, Lentvario ir, žinoma, Vilniaus. Tai – masiškiausias Vilniaus moksleivių regiono krepšinio čempionatas. 2021–2022 m, „VitirON KIDS“ sezone dalyvavo net 94 komandos, joms vadovavo daugiau kaip 50 trenerių.

Pasibaigusiu debiutiniu projekto sezonu, kurį dalinai finansuoja Sporto rėmimo fondas, savo džiaugsmo neslepia ir čempionato vadovas Karolis Brusokas.

„Netrukus pasitiksime vieną gražiausių vasaros švenčių – Jonines. Tai labai gera proga apibendrinti nuveiktus darbus šiame sezone. Noriu pasidžiaugti „VitirON KIDS“ čempionato bendruomene. Tai ne tik moksleiviai ar treneriai. Tai vaikinų ir merginų tėveliai, šeimos nariai. Visi jie buvo įtraukti į krepšinį, susipažino su garbingo varžymosi principais ir, svarbiausia, gavo žinių, kaip siekti savo tikslų aikštėje ir už jos ribų.“

K. Brusokas – ne tik sporto vadybininkas, bet ir profesionalus krepšininkas, praėjusį sezoną su Vilniaus „Rivile“ triumfavęs Regionų krepšinio lygoje (RKL) ir iškovojęs klubui vietą artėjančio sezono Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

„VitirON KIDS“ čempionate šį sezoną buvo sužaistos daugiau kaip 600 rungtynių, visos 94 komandos buvo įamžintos profesionalių sporto fotografų, o geriausios komandos, krepšininkai, krepšininkės ir treneriai kas mėnesį buvo apdovanojami vis kitoje garbingoje nominacijoje. Geriausi lygos žaidėjai ir treneriai buvo renkami šiose kategorijose: „Geriausiai besiginantys krepšininkai“, „Labiausiai patobulėję krepšininkai“, „Labiausiai komandą sutelkiantys krepšininkai“, „Naudingiausi sezono ir finalo ketverto krepšininkai“, „Geriausi lygos treneriai“.

Apdovanojimų svarbą pabrėžia ir lygos vadovas K. Brusokas: „Įvairios nominacijos ir apdovanojimai – puiku. Tai gera galimybė įvertinti moksleivių nuveiktus darbus, pastebėti jų gerąsias savybes, jiems padėkoti, o visiems kitiems – pasidžiaugti jų sėkme ir lygiuotis į savo draugus. Dar labiau smagu, kad sezono eigoje į čempionatą pavyko integruoti net 5  mergaičių komandas, kurios varžėsi būtent joms sukurtame turnyre. Sezono pabaigoje taip pat organizavome „Karjeros dienas“, kuriose savo sėkmės istorijomis ir patarimais su moksleiviais dalijosi įvairių sporto industrijų profesionalai. Norime ypatingai padėkoti generaliniam lygos rėmėjui „VitirON Lietuva“ ir projekto finansuojančiam Sporto rėmimo fondui, be kurio čempionatas nebūtų įvykęs.“

Nors už lango jau gili vasara, čempionato vadovo K. Brusoko galvoje jau sukasi idėjos apie „VitirON KIDS“ čempionato plėtrą: „Kviečiu visus Vilniaus regiono moksleivių krepšinio trenerius ir sporto vadybininkus susisiekti su mumis ir aptarti galimybes jau artėjantį sezoną prisijungti prie mūsų atvirojo čempionato. Startas – pozityvus ir stiprus, tačiau tikrai galime geriau – kitą sezoną norime turėti dar daugiau komandų, aplink krepšinį sukurti daug įvairių sveikatinimo projektų ir taip prisidėti prie sveikesnės, įsitraukusios ir atsakingos visuomenės formavimo.“

„VitirON KIDS“ čempionatas – jaunimo krepšinio lyga, skirta didinti moksleivių fizinį aktyvumą Vilniaus mieste ir regione.

Projekto tikslas – skatinti sportinį moksleivių aktyvumą, didinti fizinį raštingumą, formuoti sveikos gyvensenos įpročius.