INFORMACIJA SPORTO PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS DĖL ĮVEDAMŲ APRIBOJIMŲ SIEKIANT SUMAŽINTI COVID-19 VIRUSO PLITIMĄ

ATNAUJINTA 2021-04-12

Vyriausybės nutarimu visoje Lietuvoje nuo lapkričio 7 dienos skelbiamas karantinas. Šiuo laikotarpiu sustabdyta arba apribota veikla tam tikrose ūkio šakose, sustiprintos infekcijų kontrolės priemonės, o darbas ir mokymas organizuojamas užtikrinant kuo mažesnį kontaktų skaičių.

Skelbiamas karantinas visoje Lietuvoje nuo 2020 m. lapkričio 7 d. 00:00 val. iki 2021 m. balandžio 30 d. 24:00 val.

Informacija aktuali sporto projektų vykdytojams:

RENGINIAI

  • Draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse viešose vietose organizuojami komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešojoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas, kai jos vyksta be žiūrovų;
  • Leidžiami renginiai, kurių metu neišlipama iš automobilio ir automobilyje yra ne daugiau nei 2 asmenys, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius, ir užtikrinamos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos;
  • Leidžiamos aukšto meistriškumo sporto varžybos, kai jos vyksta be žiūrovų.

PRAMOGŲ IR VIEŠOS LANKYMOSI VIETOS

  • Draudžiama teikti laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas. Taip pat draudžiama lankyti laisvalaikio paslaugų teikimo vietas arba laisvalaikio paslaugoms skirtas patalpas nuomoti privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti. Draudimas netaikomas aukšto meistriškumo sporto pratyboms.
  • Leidžiama lankyti pažintinius ir mokomuosius takus, parkus, muziejus, galerijas ir kitas ekspozicines erdves, zoologijos ir botanikos sodus, esančius atvirose lauko erdvėse, ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius.

UŽSIĖMIMAI IR KITOS SPORTO PROJEKTŲ VEIKLOS 

  • Neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas. Leidžiami neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo užsiėmimai atvirose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 10 asmenų. Leidžiami neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo užsiėmimus uždarose erdvėse, esančiose šio nutarimo 21 punkte nurodytose savivaldybėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 1 asmuo ir užtikrinamas 20 m2 paslaugos teikimo plotas vienam asmeniui;
  • Leidžiama teikti sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas atvirose erdvėse, vienu metu teikiamas ne daugiau kaip 10 asmenų, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius.

APSAUGINIŲ VEIDO KAUKIŲ DĖVĖJIMAS 

  • Kaukių galima nedėvėti atvirose erdvėse, kai šalia 2 m. spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius;
  • Sportuojantiems asmenims apsauginių kaukių galima nedėvėti;
  • Kaukę būtina dėvėti apgyvendinimo vietų bendrojo naudojimo patalpose, teikiant leidžiamas kontaktines paslaugas. Kaukes būtina dėvėti uždarose vietose.

Apie veiklų atšaukimą/perkėlimą prašome informuoti projekto koordinatorių žinute SRF paraiškų sistemoje ir pakoreguoti savo projekto veiklų tvarkaraštį.

Šis sprendimas gali būti papildytas paaiškėjus naujoms Vyriausybės rekomendacijoms. Visas naujienas dėl taikomų apribojimų, siekiant sumažinti COVID-19 paplitimą, prašome sekti www.lrv.lt

 

IŠLAIDŲ, SUSIJUSIŲ SU ŠALYJE PASKELBTU KARANTINU, KOMPENSAVIMAS SPORTO PROJEKTUOSE

Susipažinti su informacija galite čia.